Samtalsgrupp: Friskt jobbat! Om stress och livsbalans

Hur får man ihop livspusslet och hur hittar man balans i livet? Ninni Länsberg föreläser den 4 okt kl 19 utifrån sin bok "Friskt jobbat" och pratar om dagens arbetsliv, multitasking, att sänka ribban och höja nivån. Det handlar om att stressa ner och leva upp!

Du är välkommen att fortsätta samtala om dessa frågor under de tre följande torsdagarna 11, 18 och 25 oktober kl 19-21 i Ansgarskyrkan. Vi samtalar utifrån teman i Ninni Länsgårds bok med samma titel som föreläsningen. Om du vill kan du förbereda dig med att läsa boken, men det är inget måste.

Samtalsledare är Kristina Granath, socionom med grundläggande
psykoterapiutbildning. Vill du vara med i gruppen är du välkommen att kontakta Kristina på 0701-10 63 20 eller kristina.granath@ansgars.se.

Publicerat den 1 oktober